Vysokú školu vyberaj s rozvahou!

Ako sa dnes rozhodneš, tak sa zajtra budeš mať. Vyber si to najlepšie.

Kam ideš po škole?

V týchto dňoch sa Ťa zrejme každý pýta, kam ideš po škole a ako si sa rozhodol. Počúvaš dobre mienené rady a máš problém definitívne sa rozhodnúť. Je preto logické, že mnohí zvažujete viacero vysokých škôl. Zaujíma vás to i ono a navyše si kladiete otázky typu: čo keď ma to prestane baviť? Čo keď to nebude to pravé orechové a čo keď to nezvládnem?

Učiť sa budeš pritom od tých najlepších

Špičkových odborníkov, členov výskumných tímov, z ktorých mnohí sú držiteľmi svetových patentov. Aj preto je FCHPT STU viac ako 10 rokov po sebe vyhlásená za najlepšiu technickú fakultu na Slovensku. A keby len to! Má také špičkové technické vybavenie svojich laboratórií, že ho využívajú aj „cezpoľní“ pedagógovia a študenti, napríklad zo zahraničných univerzít.

S nami máš jednu istotu – bude z teba expert a pri štúdiu ti pomôžeme!

Na FCHPT STU si nemusíš robiť starosti o svoju budúcnosť. Po prvé, s takýmto širokým zameraním si nájdeš uplatnenie naozaj všade. Po druhé – nemusia Ťa vyrušovať ani „okná“ z matematiky, fyziky či chémie. Fakulta ti ako záchrannú sieť totiž ponúka jedinečnú novinku. Všetko sa doučíš v bezplatnom „nultom“ ročníku v rámci konverzného programu, ktorý ťa dokonale na ďalšie štúdium pripraví. Do programu môžeš prestúpiť aj z riadneho štúdia, keď zistíš, že v niektorom z predmetov potrebuješ pridať. A naopak to ide tiež. Výhody študentského života s kartou ISIC, možnosť štipendia až do 2000 € počas bakalárskeho štúdia, nárok na ubytovanie v modernom, zrekonštruovanom internáte, množstvo príležitostí na šport a zábavu – pritom nestratíš.

Špičkové programy

Mať pochybnosti je úplne na mieste a dobré je sa aj zabezpečiť. Vyber si preto vysokú školu, ktorá Ti ponúkne široké možnosti špičkových a trendových programov, s back-up riešeniami, záchrannou sieťou konverzného štúdia a takmer 100% istotou uplatnenia v praxi. Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU Ti také možnosti prináša! Otvára príležitosti nielen pre budúcich chemikov a technológov, ale aj pre tých, čo chcú pracovať v medicíne, vrcholovom manažmente, medzinárodnom výskume, chcú spolupracovať s farmaceutmi, lekármi alebo budovať lepší, ekologický svet. Všetko nájdeš TU. Od plastov po umelú kožu či výskum rakoviny. Od výroby po výskum. Od medicíny cez potraviny, kozmetiku až po ekológiu a vývoj liečiv. Od biochémie až po programovanie a moderné automatizačné systémy.

Študijné programy, z ktorých si môžeš vybrať:

Ďalšie články

Náhľad článku

Študentská osobnosť Slovenska za rok 2022/2023 je Miroslava Mališová

Projekt Študentská osobnosť Slovenska podporujúci mladých vedcov organizuje každoročne Junior Chamber International pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky p. Zuzany Čaputovej a s odbornou garan...
23.05.2024
Náhľad článku

CHEMWEEK 2024 na FCHPT STU

Aj v tomto roku sa v dňoch od 29. januára do 2. februára 2024 uskutočnil na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) týždeň otvorených dverí známy aj pod názvom CHEMWEEK 2024. O pripravo...
06.02.2024
Náhľad článku

Študentskou osobnosťou Slovenska za akademický rok 2021/2022 v prírodných vedách a chémii sa stal Ing. Lukáš Kolarič, PhD.

Nominovaný Lukáš Kolarič bol v akademickom roku 2021/2022 študentom štvrtého ročníka doktorandského štúdia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v študijnom programe Chémia a technológ...
05.01.2023

Buďme v kontakte
Sprav prvý krok

Adresa
Pedagogický útvar Monika Chorváthová monika.chorvathova@stuba.sk
Adresa
Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave Radlinského 9 812 37 Bratislava