Technológie hýbu našim svetom

Šťastie praje pripraveným

Šťastie praje pripraveným, zdôrazňoval svojim nasledovníkom Louis Pasteur. On sám toho bol príkladom a dejiny i súčasnosť dávajú jeho slovám každý deň za pravdu.

Tak chop sa šance a priprav sa! Je to aj tvoja cesta k úspešnej pracovnej kariére. Neváhaj! Nech ti tvoje šťastie neutečie.

Ani v čase pandémie štúdium na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie ST neustáva. Práve naopak. Úsilie pedagógov i študentov sa tu zintenzívnilo. Nielenže sa rýchlo adaptovali na online vzdelávanie, ale všetko – prednášky, cvičenia, skúšky – je v plnom prúde. Rovnako ako prihlasovanie nových študentov, ktorých počty sa v súčasnosti zvýšili.

Navyše sa na viacerých pracoviskách fakulty naštartovali aj výskumné práce súvisiace s koronakrízou. Napríklad v laboratóriách aplikovanej biokatalýzy Ústavu biotechnológie sa vyvíjajú rekombinantné enzýmy potrebné na diagnostiku koronavírusu. Alebo na Oddelení environmentálneho inžinierstva sa testuje možnosť využitia monitoringu koronavírusu v odpadových vodách na detekciu zvýšeného počtu ochorení v konkrétnej lokalite.

Aktuálny vývoj udalostí ukazuje, že predovšetkým veda a technika nás dokážu ochrániť a posunúť vpred. V tieto dni si viac ako inokedy uvedomujeme hodnotu našich slovenských odborníkov na biomedicínu, biochémiu, ale aj na ostatné oblasti chémie a potravinárstva, ktoré sa študujú na FCHPT STU. Práve títo odborníci sú schopní výrazne prispieť k zvládnutiu súčasnej krízy a k porazeniu novodobého vírusu.

To je len zopár príkladov horúcej prítomnosti. Ako tvrdia odborníci, súčasnosť a budúcnosť nám podobných výziev otvára oveľa viac. Tak chop sa šance a priprav sa na svoju budúcnosť na FCHPT STU – najlepšej technickej fakulte na Slovensku. Lebo šťastie a úspech prajú pripraveným.

Prihlášku môžeš podať hneď, bezpečne – elektronicky. Len pár klikov ťa delí od členstva v klube „šikovných“, ktorí dokážu posúvať hranice výskumu chorôb a koronavírusov, vyrábať zdravé potraviny a kozmetiku, produkovať nové materiály a rozložiteľné plasty, čistiť odpadové vody, zachraňovať kultúrne dedičstvo, navrhovať ekologické a energeticky úsporné výroby atď… Chémia má mnoho podôb a mnoho výziev. Záleží len na tebe, tvojej znalosti jej abecedy, tvojej kreativite, záujmu a chuti byť prospešný.

Máš obavy, či si dostatočne pripravený zo stredoškolských, dnes prázdnych, lavíc? V tom prípade ti škola ponúka bezplatný nultý konverzný ročník, v ktorom sa zdokonalíš v tom, čo potrebuješ – v matematike, fyzike alebo chémii. Netreba sa báť ani dištančného vyučovania. Fakulta má pre teba pripravenú celú škálu možností – od online prednášok, nahraných videí, cvičení, komentovaných inštruktáží, cez zdieľané materiály, prezentácie až po individuálne a skupinové konzultácie. Táto forma výuky, donedávna doplnková, sa na FCHPT rýchlo ujala. Zo skúseností tvojich budúcich učiteľov môžeš načerpať aj ty. Dokonca aj v laboratóriách beží život ďalej a laboratórne cvičenia sa vyučujú dištančne s videoukážkami prác.

Využi šancu a prihlás sa na FCHPT. Jednoduchšie to už ani nemôže byť. Bez prijímačiek, bez dokladov. Tie doručíš neskôr. Pandémia nás predsa nezastaví!

Študijné programy, z ktorých si môžeš vybrať:

Ďalšie články

Náhľad článku

Študentská osobnosť Slovenska za rok 2022/2023 je Miroslava Mališová

Projekt Študentská osobnosť Slovenska podporujúci mladých vedcov organizuje každoročne Junior Chamber International pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky p. Zuzany Čaputovej a s odbornou garan...
23.05.2024
Náhľad článku

CHEMWEEK 2024 na FCHPT STU

Aj v tomto roku sa v dňoch od 29. januára do 2. februára 2024 uskutočnil na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) týždeň otvorených dverí známy aj pod názvom CHEMWEEK 2024. O pripravo...
06.02.2024
Náhľad článku

Študentskou osobnosťou Slovenska za akademický rok 2021/2022 v prírodných vedách a chémii sa stal Ing. Lukáš Kolarič, PhD.

Nominovaný Lukáš Kolarič bol v akademickom roku 2021/2022 študentom štvrtého ročníka doktorandského štúdia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v študijnom programe Chémia a technológ...
05.01.2023

Buďme v kontakte
Sprav prvý krok

Adresa
Pedagogický útvar Monika Chorváthová monika.chorvathova@stuba.sk
Adresa
Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave Radlinského 9 812 37 Bratislava